Parafia ewangelicko-reformowana  w Bełchatowie

Nabożeństwa w sierpniu 2022 w Bełchatowie

7 sierpnia br o godzinie 9:30   14 sierpnia br o godzinie 9:30   23 sierpnia br o godzinie 11:00…

Zakończenie roku katachetycznego 19.06.2022

19 czerwca 2022 w Parafii Ewangelicko - Reformowanej w Bełchatowie odbyło się nabożeństwo na zakończ…

Konfirmacja 12.06.2022

W niedzielę 12 czerwca 2022 , w trakcie nabożeństwa z Wieczerzą Pańską odbyła się uroczystość konfir…

 PROGRAM

16.07 | sobota

9.00-10.00 śniadanie dla mężczyzn z wykładem:

Męskie ambicje i jak sobie z nimi radzić? pastor Grzegorz Skobel

Kilkunastoosobowa grupa mężczyzn w różnym wieku i od wielu lat spotyka się kilka razy w roku, by wspólnie spędzać ze sobą czas, modląc się i studjując Słowo Boże. Raz w roku zaprasza do Zelowa innych mężczyzn, by w szerszym gronie zjeść śniadanie, wysłuchać wykładu i porozmawiać o ważnych sprawach dotyczących życia i duchowości. Zapraszamy, dołącz do nich!

Udział w śniadaniu: 20 zł, płatne po śniadaniu. Zgłoszenia e-mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne: 603 118 777.

22.07 | piątek

17.00-21.00 zajęcia dla dzieci | grill | seminarium:

Emocje i relacje w rodzinie

Jaką rolę w naszym życiu odgrywają emocje? Czy Bóg też je odczuwa? Jak przeżywali emocje nasi rodzice, jak przeżywamy je my, a jak nasze dzieci? Co one z nami robią, a co możemy my z nimi zrobić?

Prowadzący: Mariola i Roman Fengerowie – małżeństwo z 39-letnim stażem, mają dwie dorosłe córki, dwóch zięciów i troje wnucząt. Od wielu lat są zaangażowani w pracę z małżeństwami i parami narzeczeńskimi. Zajmują się poradnictwem, prowadzą kursy przedmałżeńskie, spotkania biblijne i tematyczne. Z pasją motywują innych do nawiązywania i pogłębiania relacji.

 23.07 | sobota

11.00-13.00 seminarium:

Jak żyć po stracie i jak żyć z tymi, którzy kogoś stracili?

Wydaje się, że nic już nie będzie takie samo… Utrata bliskich oraz towarzyszenie innym, którzy mierzą się z żałobą, to doświadczenie wielu osób. Jak zachowywać się w takich sytuacjach? Jak wspierać i nie szkodzić? Nie ma żadnej recepty lub instrukcji

postępowania w takich sytuacjach, ponieważ każdy na swój sposób przeżywa utratę bliskich. To proces uwarunkowany wieloma czynnikami, np. wychowaniem, można jednak wskazać na pewne kwestie związane z odchodzeniem, pożegnaniem, żałobą, a także ze wspierającym towarzyszeniem komuś, kto tego doświadcza.

Prowadząca: Joanna Kluczyńska – doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, od prawie 25 lat wykładowca w ChAT. Prywatnie żona Andrzeja, mama Piotra, Wojtka i Krzysia, związana z parafią luterańską w Żyrardowie.

13.00-14.00  obiad

14.00-15.00 seminarium:

Czy kościół (jaki?) ma sens?

Nie wymaga wnikliwej obserwacji stwierdzenie, że – w wyniku wielu czynników – mamy do czynienia z głębokim kryzysem tradycyjnej wizji i tradycyjnych form funkcjonowania Kościołów. Z czego te zmiany wynikają? Czego one dotyczą? Czy będą trwałe i odmienią na zawsze nasze życie w społecznościach chrześcijańskich?

Prowadzący: ks. Tomasz Pieczko – pastor Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.

15.30-16.30 seminarium:

O czym i dlaczego nie rozmawiamy w kościele?

Istnieją tematy bądź problemy, których, z różnych powodów, nie poruszamy w naszych społecznościach chrześcijańskich. Dlaczego? Czy coś nas blokuje? Czy z jakichś powodów nie chcemy, nie potrafimy, a może boimy się rozmawiać o pewnych kwestiach?

Prowadzący: Maciej Rogatko – matematyk i filozof, członek Kościoła Ewangelicko-Prezbiteriańskiego w RP.

17.00-19.00 koncert Zespół NSA

 24.07 | niedziela

11.00-12.30 nabożeństwo kazanie ks. Semko Koroza z Łodzi

12.30-13.30 obiad i kawa

13.30-15.00 seminarium:

O co chodzi w chrześcijaństwie?

Kochający Bóg, kochający człowiek, zbawienie w Chrystusie, naśladowanie Chrystusa, moralna postawa, przywiązanie do formy, tradycja… Myśląc o chrześcijaństwie mamy wiele skojarzeń, może nawet mamy swoje własne definicje, mniej lub bardziej krytyczne. O co więc chodzi w chrześcijaństwie?

Prowadząca: Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska – rzecznik prasowa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, absolwentka Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, była członkini Wspólnej Grupy Roboczej Kościoła Rzymskokatolickiego i Światowej Rady Kościołów oraz koordynatorka regionalna Biura ds. Kobiet w Kościele i Społeczeństwie Światowej Federacji Luterańskiej.

15.00-17.00 koncert Zespół Exodus 15

Zanax here

Jesteśmy protestantami

Pomnik reformacji w Genewie

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy z Bożej łaski przez wiarę.

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Soli Deo GloriaWierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie według Słowa Bożego.

Copyright © 2020 Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie.
All Rights Reserved.

Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie
ul. Okrzei 1
97- 400 Bełchatów
tel./fax. (k. 0-44) 632 17 89
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9.30
Nabożeństwa świąteczne (25, 26.12) - 9.30