Parafia ewangelicko-reformowana  w Bełchatowie

Ogólne Zgromadzenie Zboru -zaproszenie

Zapraszamy na OZZ zaraz po nabożeństwie z Wieczerza Pańska od 9:30…

Nabożeństwo w Bełchatowie 27 stycznia (sobota) w Dniach Modlitw o Jedność Chrześcijan

W sobotę 27 stycznia 2024r. odbyło się nabożeństwo ekumeniczne w ramach Dni Modlitw o Jedność Chrześ…

DNI MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN styczeń 2024

Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego…

W sobotę 27 stycznia 2024r. odbyło się nabożeństwo ekumeniczne w ramach Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan w naszym Kościele. Nabożeństwu przewodniczył bp Marek Izdebski – superintendent senior Kościoła Ewangelicko – Reformowanego w RP. Zaproszono także proboszczów bełchatowskich parafii katolickich, księdza Krzysztofa Górala -Michałek z Kleszczowa (ew-ref) oraz proboszcza parafii Ewangelicko- Augsburskiej w Piotrkowie Trybunalskim ks. Wiesława Żydel. Homilię podczas nabożeństwa wygłosił metropolita łódzki, kardynał Grzegorz Ryś. W nabożeństwie wzięli udział mieszkańcy miasta oraz włodarze wraz z Panią Prezydent Mariola Czechowską. 

Hasłem tegorocznego tygodnia modlitw, trwającego w łódzkiej archidiecezji od 14 do 30 stycznia 2024r., był tekst z Ewangelii Łukasza: "Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego" (Łk 10,27).

Oprawę muzyczna zapewnił grający na gitarze p. Krzysztof Wodyński, na pianinie Maria Kłysik, a piękne pieśni zaśpiewała Gabriela Kruk oraz Zuzanna Bielska. SERDECZNIE DZIEKUJEMY 💐💐💐

  

Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27) będą trwały w łódzkiej archidiecezji od 14 do 30 stycznia 2024.

W naszym Kościele Ewangelicko- Reformowanym odbędą się także nabożeństwa:

W Łodzi KER 17 stycznia godz. 18:00

W Zelowie KER 26 stycznia godz. 18:00

W Bełchatowie KER na nabożeństwo zapraszamy 27 stycznia (sobota) o godzinie 18:00 

1 stycznia 2024 roku odbyło się noworoczne nabożeństwo z Wieczerzą Pańską, które poprowadził pastor Marek Izdebski. Podsumowując ubiegły rok, tradycyjnie przeczytane zostały statystyki parafialne: w minionym roku odbyło się 58 nabożeństw w tym 11 z Wieczerzą Pańską (w tym 1 chrzest). Nikogo z nas nie ubyło oraz nie było żadnej konwersji. 

Hasłem na Nowy Rok (biblianacodzien.pl) jest tekst z I listu do Koryntian 16,14 "We wszystkim, co robicie, okazujcie miłość".

    

Foto: JD

W tym roku w 4 niedzielę adwentu 24 grudnia 2023r. odbyło się nabożeństwo wigilijne, które poprowadził ks. Marek Izdebski.  Nabożeństwo uświetnił występ zespołu muzycznego: Gabrysia Kruk (śpiew), Krzysztof Wodzyński (gitara i śpiew) i Piotr Wodzyński (akompaniament) Na zakończenie nabożeństwa wystąpiły dzieci z naszej parafii ze świątecznymi wierszami. Pastor Marek Izdebski podziękował  Radkowi i Anecie Kruk za sprezentowanie świątecznej choinki, dzieciom i ich rodzicom za udekorowanie choinki, a zespołowi za uświetnienie nabożeństwa swoim występem. Podziękowania także trafiły do p. Agnieszki Niewieczerzał za przygotowanie paczek, p. Wieńczysławowi Niewieczerzałowi za dofinansowanie paczek, a p. Joannie Dudzic za przygotowanie paczek dla siedmiu seniorów, sfinansowanych w całości z funduszy Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.   

Po nabożeństwie, tradycyjnie w rolę świętego Mikołaja wcielił się Prezes Kolegium Kościelnego - Władysław Gola i rozdał dzieciom paczki wypełnione słodkościami. 

25 grudnia - w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia odbyło się nabożeństwo z sakramentem Wieczerzy Pańskiej, podczas którego ponownie śpiewała Gabrysia Kruk z p. Krzysztofem Wodzyńskim i jego synem Piotrem Wodzyńskim.  Ksiądz proboszcz Marek Izdebski przekazał życzenia od Prezydent Miasta Bełchatowa - p. Marioli Czechowskiej oraz Łódzkiego Episkopatu Kościoła Rzymskokatolickiego.

26 grudnia - w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odbyło się nabożeństwo, które poprowadził ks. Marek Izdebski, a kazanie było oparte na 2 liście do Koryntian 8,9 "Albowiem znacie łaskę Pana naszego Jezusa Chrystusa, że będąc bogatym, stał się dla was ubogim, abyście ubóstwem jego ubogaceni zostali.

Nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego odbyło się w niedzielę 31 grudnia o godz. 9:30. Ksiądz M. Izdebski podziękował Bogu za mijający 2023 rok. Koniec roku to czas podsumowań, wyciągania wniosków ale także stawiania sobie celów na przyszłość. Pastor poprosił Boga o Błogosławiony Rok 2024. Ksiądz proboszcz nabożeństwo zakończył pieśnią ewangelickiego pastora ks. Dietricha Bonhoeffera, w której zabrzmiały słowa refrenu: „Gdy dobra moc Twa stale mnie ochrania, nie lękam się, co mi przyniesie dzień, Ty jesteś ze mną stale od zarania, Ty chronisz mnie, gdy idzie nocy cień”.        

Foto: JD         

Bożonarodzeniowa choinka ubrana została w naszym kościele 21 grudnia. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za liczne przybycie i piękne przyozdobienie drzewka. 🎄🌟🎄

Foto JD

A ujrzawszy, rozgłosili to, co im powiedziano o tym dziecięciu. Łk. 2,17

Siostry i Bracia!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia, aby nadchodzące Święta były dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Życzymy, aby odbyły się w spokoju, którego tak brakuje we współczesnym świecie, w radości wśród rodziny, przyjaciół oraz wszystkich bliskich dla Was osób. Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy dużo zdrowia i szczęścia. Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełniają się te najskrytsze marzenia. Radosnego oczekiwania i gotowości na przyjęcie Bożego Syna, mocy Ducha Świętego, który pomoże zasiewać ziarno pokoju wśród ludzi. Wielu darów Bożych w Nowym 2004 Roku!

ks, Marek Izdebski oraz ks. Krzysztof Michałek- Góral

 

 

12 grudnia 2023 roku w naszej Parafii odbył się Adwentowy Wieczór Zborowy. Ksiądz Marek Izdebski na początku spotkania przeczytał refleksje Bożonarodzeniowe. P. Mariusz Gosławski, przedstawił prezentację zdjęć "Tradycje bożonarodzeniowe w kulturach świata" i po krótce nadmieniał ciekawostki związane z obchodami Świąt w różnych regionach świata. Prezentacja przeplatana była śpiewaniem kolęd. Na koniec p. Henia Kajdanek - członek Rady Parafialnej Zboru Ewangelicko- Augsburskiego w Piotrkowie Tryb. przekazała życzenia świąteczne oraz podzieliła się własnymi refleksjami. Spotkanie zakończono modlitwą.

           

  

Foto:JD

Zachęcamy do opłacania składki parafialnej poprzez konto bankowe:

  74 1020 3958 0000 9702 0070 1490

Miło nam poinformować, iż w tym roku nasza mała parafia w Bełchatowie również zaangażowała się w akcję "Zrób prezent pod choinkę. Pomóż nam spakować miłość" koordynowaną przez wielu wolontariuszy w Polsce pod kierownictwem Centrum Misji i Ewangelizacji. Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji charytatywnej i zrobiliśmy prezenty dla dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii. Poprzez akcję chcieliśmy nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują oraz pokazać, że mając niewiele- też można się dzielić:

 Udało nam się zrobić 7 paczek oraz kilka osób wpłaciło darowiznę na konto CME. 

Jeszcze do końca listopada 2023 r. możesz wpłacić na konto CME 75 zł, a w tytule wpisz: „wirtualna paczka”. Wartość prezentu to 60 zł, a 15 zł to opłata przeznaczona na pokrycie kosztów organizacji akcji oraz transportu. 

Konto:  ING Bank Śląski SA o. Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138

Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

ul. Misyjna 8, 43-445 Dzięgielów z dopiskiem “Wirtualna paczka”

Bardzo, bardzo dziekujemy!

Zanax here

Jesteśmy protestantami

Pomnik reformacji w Genewie

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy z Bożej łaski przez wiarę.

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Soli Deo GloriaWierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie według Słowa Bożego.

Copyright © 2020 Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie.
All Rights Reserved.

Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie
ul. Okrzei 1
97- 400 Bełchatów
tel./fax. (k. 0-44) 632 17 89
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9.30
Nabożeństwa świąteczne (25, 26.12) - 9.30