Parafia ewangelicko-reformowana  w Bełchatowie

Nabożeństwa w sierpniu 2022 w Bełchatowie

7 sierpnia br o godzinie 9:30   14 sierpnia br o godzinie 9:30   23 sierpnia br o godzinie 11:00…

Zakończenie roku katachetycznego 19.06.2022

19 czerwca 2022 w Parafii Ewangelicko - Reformowanej w Bełchatowie odbyło się nabożeństwo na zakończ…

Konfirmacja 12.06.2022

W niedzielę 12 czerwca 2022 , w trakcie nabożeństwa z Wieczerzą Pańską odbyła się uroczystość konfir…

29 stycznia 2022 roku w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi miało miejsce nabożeństwo ekumeniczne, w czasie którego celebrowano Mandatum: symboliczny gest umycia nóg, w którym uczestniczyli – metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś, który obmył nogi biskupowi Markowi Izdebskiemu z Kościoła Ewangelicko –Reformowanego. Następnie biskup Marek obmył nogi biskupowi Grzegorzowi.

Podczas nabożeństwa, odczytano trzy fragmenty Pisma Świętego wraz z refleksjami ekumenicznymi wygłoszonymi przez ks. Semko Korozę – przewodniczącego łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej z Kościoła Ewangelicko – Reformowanego, bpa Jana Cieślara – biskupa diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego oraz abpa Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego.

Ksiądz Semko Koroza z naszego Kościoła z Łodzi odnosząc się do biblijnego spotkania Abrama z Bogiem ( I Mojż. 18, 1-8) nakreślił jak wygląda podjęcie z miłościa przybysza, nakarmienie gości, obmycie nóg po długiej podróży, czy napojenie bydła. To czynności wpisane w tradycję dbania o drugiego człowieka. Wskazał również na to, że – nie łączy nas jeszcze społeczność innego znaku, tak ważnego dla całego chrześcijaństwa – Stołu Pańskiego, ale łączy nas istota tego znaku, którym jest miłość i przeżywanie miłości w taki sposób, żeby podążać, świadczyć, wydawać owoc w najważniejszym przykazaniu – kochaj Boga, kochaj bliźniego - jak siebie samego! Ta miłość może nas łączyć, a symbolem tej miłości jest obrzęd wobec tych, z których się tak bardzo cieszymy – naszych braci i sióstr stajemy się kimś małym, pochylamy się, klękamy, żeby umyć ich nogi! Kiedy myję nogi mojego bliźniego staję się jego sługą. – tłumaczył przewodniczący łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

Foto ks. Paweł Kłys

Całość relacji dostępna jest :

https://www.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/2022/01/ekumeniczne-mandatum-w-lodzkiej-katedrze?fbclid=IwAR33Xhcc4Ap6gKFk8KLo_N-twKOQkmIgFR8QUw8i5addG3FWlWYZn7ZVqac

 

                               

 

 

 

 

 

 

 

Zanax here

Jesteśmy protestantami

Pomnik reformacji w Genewie

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy z Bożej łaski przez wiarę.

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Soli Deo GloriaWierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie według Słowa Bożego.

Copyright © 2020 Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie.
All Rights Reserved.

Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie
ul. Okrzei 1
97- 400 Bełchatów
tel./fax. (k. 0-44) 632 17 89
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9.30
Nabożeństwa świąteczne (25, 26.12) - 9.30